O nás

Upletly jsme z malého projektu 100člennou rodinu

"Boříme mýty o dámském kolektivu"

Doke vznikl před více jak 10 lety, jako projekt maminek na mateřské dovolené, s vidinou přivydělat si.

Dnes, díky výhradně ruční a lokální výrobě , nabízí Doke možnost seberealizace až 100 ženám, které mají šikovné ruce a chtějí se podílet na tvorbě našeho upleteného příběhu. Tyto aktivity nás neustále motivují a utvrzují v tom, že to, co děláme, má smysl.

Každý rok pro vás uštrikujeme a ušijeme více jak 100 tisíc čepic, nákrčníků či rukavic. To dá jednomu pořádně zabrat a pořád nám na každém kousku velmi záleží. Stejně jako na autenticitě a proto na visačkách najdete jména konkrétních šikovných švadlenek, které váš originální produkt připravily.

Za roky zkoušení jsme pro Vás našly příjemné a odolné příze a stále více zařazujeme do výroby udržitelné materiály jako je organická bavlna, nebo prémiová merino vlna. Přešly jsme na ekologické balení v expedici. Jednak kvůli efektivnosti, ale také kvůli podpoře životního prostředí, na kterém nám záleží, i proto, že pocházíme z Jesenických hor. Klademe důraz na to, aby nevznikalo příliš obalového materiálu, aby byl recyklovatelný, nebo znovu použitelný.

Jsme malá firma, která dokonale funguje jako tým. Věříme v poctivost a otevřenou komunikaci jak mezi zaměstnanci, tak se zákazníky. Pečlivě nasloucháme zpětné vazbě a produkty tvoříme s velkým ohledem na naše klienty. Díky nim se neustále posouváme a rosteme, podporujeme lokální trh práce, zkrátka můžeme si dovolit dobro šířit dál.

Náš upletený příběh je to, co naši značku prodává. Zákazníci se rádi ztotožňují s tím, co s nimi rezonuje. V našem případě je nejčastěji poctivost, tvorba produktů s láskou a maximálním nasazením, lokálnost, česká a hlavně ruční výroba. Celý proces vzniku našich originálů je protkán lidskými příběhy a ten pocit, že nosíte něco, čím zároveň podporujete někoho tam venku, je zkrátka k nezaplacení.

 
2012

Tady to celé začalo

Doke vznikl před několika lety, jako projekt maminek na mateřské dovolené, s vidinou přivydělat si.

 • 2013

  Založili jsme 1. e-shop

  S plným nadšením jsme představili náš první e-shop! Dávali jsme do něj veškerou energii a kreativitu, abychom vám nabídli skvělý výběr produktů s osobním přístupem.

 • 2017

  Období spoluprácí s firmami

  Spolupráce: Woox, Bonami, Zoot

 • 2020

  Přímý prodej zákazníkům

  Zaměřovali jsme se na přímý prodej zákazníkům, což nám umožnilo ještě lépe porozumět jejich potřebám a poskytovat individuální služby a produkty přímo z naší dílny. Naše snaha o vaši spokojenost byla vždy na prvním místě.

 • 2022

  10 krásných let s vámi

  Rok 2022 byl pro nás nesmírně významný, kdo by to byl na začátku řekl, že budeme slavit dekádu. Máme prostor realizovat to, co nás naplňuje a za to patří dík i vám.

Současnost

Děkujeme, že jste součástí, bez vás by Doke nebyl tím, čím dnes je. Máme Vás rádi.

Upletly jsme z malého projektu 100člennou rodinu 

Doke vznikl před více jak 10 lety, jako projekt maminek na mateřské dovolené, s vidinou přivydělat si.